Alfa Romeo’nun kendi segmentinde öncü bir rol üstlenen Giulietta modeli, bu başarısını pekiştiren nitelikteki Giulietta Collezione versiyonuyla Cenevre’de yerini alıyor.

Nisan ayından itibaren Avrupa pazarında satışa sunulacak Alfa Romeo Giulietta Collezione, otomobilde detaylara fazlasıyla önem veren, performans ve teknik özellikler anlamında standart donanımlardan çok daha fazlasını talep eden seçkin müşterilere cevap verecek özelliklere sahip bulunuyor.

Yeni Giulietta Collezione ilk bakışta, siyah yan aynaları ve 17 inç alaşımlı jantlarıyla dikkat çekiyor. Araçta, seçkinlik ve ayrıcalık hissini artırmak amacıyla, isteğe bağlı olarak, jantlarla bir renk uyumu sağlayan siyah sunroof da sunuluyor. Giulietta Collezione’nin premium seviyedeki detayları arasında, koyu rengin hakim olduğu kabinle uyum içindeki siyah ve gri tonlardan oluşan yüksek kaliteli deri döşemeler, ön konsol, kapı panelleri ve orta konsolda kullanılan parlak krom malzeme göze çarpıyor.

6 adet hava yastığı, DST elektronik diferansiyel içeren Alfa DNA cihazı, yeni ESC sistemi, sis lambaları ve lastik basınç sensörleri de standart olarak sunuluyor. Aracın konforunu en üst seviyeye taşıyan donanım paketinde ayrıca, çift yönlü elektronik klima, elektrikli arka camlar, dokunmatik ekranlı CD/MP3 çalarlı radyo, radyo kontrol düğmelerine sahip deri kaplı direksiyon simidi, elektrikli katlanabilir yan aynalar, arka park sensörü, elektro-krom dikiz aynası ile yağmur ve zayıf ışık sensörü gibi ekipmanlar yer alıyor. Bluetooth bağlantılı 5 veya isteğe bağlı 6.5 inçlik dokunmatik ekranla sunulan, Aux-in ve USB girişli, sesle de kumanda edilebilen Uconnect multimedya sistemi, Giulietta Collezione versiyonunun sürüş keyfini ileri boyuta taşıyor. 6.5 inçlik sistemde ayrıca, 3 boyutlu harita, durum göstergesi ve sesli adres giriş fonksiyonuna sahip SatNav navigasyon bulunuyor.