Yeni BMW 1 Serisi’nin pazara sunumu 28 Mart 2015 tarihinde gerçekleşmişti.

Kilometre taşı niteliğini taşıyan iki milyonuncu kompakt model, yeni versiyonunun üretiminin başlamasından yalnızca birkaç gün sonra üretildi ve Asya’ya ithal edilmek üzere seçilen yeni BMW 1 Serisi otomobillerinin ilk örneklerinden birini oluşturuyor. Metalik Estoril Mavisi rengindeki beş kapılı BMW 120i, M Sport pakete sahip ve Japonya’daki bulunan müşteriye teslim için hazır.

BMW Regensburg Fabrikasında gerçekleşen bu kilometre taşı niteliğindeki üretim BMW 1 Serisi’nin uluslararası alandaki başarı hikayesinde bir diğer dönüm noktasını oluşturuyor. 2014 yazının sonlarında şirket, model serisinin onuncu doğum gününü kutlamıştı. İki milyon ünite seviyesinin aşılması BMW’ye özgü sürüş keyfinin cazibesinin kompakt segmente de yayıldığını ispatlıyor. 2004’teki prömiyerinde BMW 1 Serisi markanın sportif ve şık tasarım, dinamik sürüş özellikleri ve premium kaliteyi beş kapılı kompakt bir modelin işlevsel nitelikleriyle birleştirdiği ilk model oldu. Üstün güç aktarım ve şasi teknolojisi ile arkadan itişli yapılandırma kompakt segmentin benzersiz satış söylemi olmaya devam ederken, BMW 1 Serisi sınıfında sportif beceri açısından da standartları belirledi. Aynı zamanda yeni BMW 1 Serisi’nin de sürüş keyfi ve yakıt tüketimi arasında etkileyici bir denge sunmasını mümkün kılan, en yeni BMW EfficientDynamics teknolojisi için de bir öncü oldu.

BMW 1 Serisi’nin yeni modeli beş kapılı ve üç kapılı seçenekleriyle sunulacak. Üç kapılı BMW 1 Serisi BMW Regensburg Fabrikasında özel olarak üretilirken, beş kapılı BMW 1 Serisi ek olarak BMW Leipzig Fabrikasında üretiliyor. İki model de BMW Group’un en son nesil motorlarından üç ve dört silindirli tipler ve M Performance TwinPower Turbo teknolojisine sahip altı silindirli sıralı motor dahil olmak üzere, BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip, son derece verimli benzinli ve dizel motorlarla birlikte sipariş edilebiliyor. Yeni BMW 1 Serisi (ortalama yakıt tüketimi: 8,0 – 3,4l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 188 – 89gr/km) böylelikle 109bg ile 326bg arasında bir çıkış gücü aralığını kapsıyor.

3,8 – 3,4l/100km ortalama yakıt tüketimi ve AB test döngüsüne göre 101 – 89gr/km CO2 emisyonu ile 116bg BMW 116d EfficientDynamics Edition verimlilik konusunda öncülük ederken, BMW M135i M Performance Automobile olağanüstü dinamik özellikler sunuyor. BMW M135i, BMW 118d ve BMW 120d modellerinin tümü isteğe bağlı olarak BMW xDrive akıllı dört çeker özelliği ile birlikte sipariş edilebiliyor.

Yeni BMW 1 Serisi’nin donanım listesindeki diğer öne çıkan özellikler arasında standart olarak bulunan iDrive işletim sistemi, tam LED farlar (BMW 1 Serisi için ilk kez opsiyonel olarak sunuluyor) ve BMW ConnectedDrive ailesinin en yeni üyeleri de yer alıyor. Radar tabanlı Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control ve yeni nesil Park Asistanının yanı sıra kamera tabanlı Sürüş Asistanı gibi özellikler de mevcut. Yeni BMW 1 Serisi ailesinin ilerici karakteri de aynı şekilde Akıllı Acil Durum Çağrısı fonksiyonu ve BMW TeleServices gibi standart olarak sunulan özelliklerle vurgulanıyor. Opsiyonel Professional Navigation Sistemi de otomobilin ruhsat tarihinden itibaren üç yıllık bir süre için müşteriler için ücretsiz, otomatik harita güncelleme hizmeti de sunuyor (otomobilde yerleşik olarak bulunan SIM kart ve mobil telefon şebekesi üzerinden).

Sürücünün uygulamalar yardımıyla ve entegre SIM kart ya da akıllı telefon aracılığıyla otomobile entegre edebileceği İnternet tabanlı bilgi, iletişim ve eğlence hizmetleri de genişletilen diğer özellikler arasında.