İstanbul Autoshow’da ilk kez Türk halkının beğenisine sunulan bir başka model de 2016 Toyota Auris oldu. Tasarım ve donanım özellikleriyle büyük ilgi çeken 2016 Toyota Auris, teknolojik özellikleriyle de sınıfındaki farkını ortaya koydu.

2016 Toyota Auris’in dış tasarımında yeniden tasarlanan ön ve arka kısım, otomobile daha prestijli ve sofistike bir duruş getiriyor. Kullanılan LED farlar, gün ışığına en yakın aydınlatmayı sağlarken daha az enerji tüketiyor. Daha belirgin ön tampon ve ızgara, 2016 Toyota Auris’e daha sağlam bir görünüm kazandırıyor. Profilden bakıldığında Auris’in daha akıcı bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Arka taraf ise görsel olarak yola daha hakim bir görünüm sağlamak için tamamen yeniden tasarlanmış. Daha kaslı arka tampon tasarımı da Auris’in oturaklı bir duruş sergilemesine katkı sağlamış. Ayrıca arka far grubunda artık LED ışıklandırma teknolojisi de yer alırken, Auris daha prestijli ve hemen dikkat çeken bir model olarak öne çıkıyor.

Yeniden tasarlanan kabin, daha yüksek bir duyusal kaliteye sahip. Yüksek kalitedeki malzeme yüzeyleri ve döşemelere yeni 4.2 inç’lik renkli TFT fonksiyonel ekran eşlik ediyor. Daha sportif göstergeler de Yeni Auris’in kabininde dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra hava kanalları, kapı kolları, vites kolu gibi birçok parça da yüksek kalitesiyle farkını ortaya koyuyor.

2016 Toyota Auris’te sürüş konforunu, yol tutuşu artırmak ve daha keyifli bir sürüş sağlamak adına süspansiyon ve direksiyon sisteminde iyileştirmeler de yer alıyor.

2016 Toyota Auris ile sunulacak tüm motorlar Euro 6 emisyon normlarını karşılıyor. 1.33 lt. Dual VVT-i ve 1.6 lt. Valvematic benzinli güç üniteleriyle birlikte sunuluyor. Dizel versiyonlarında ise yakıt tüketimi ve CO2 salımında iyileştirmeler yapılmış 1.4 lt D-4D motor satışa sunulacak.