Yenilenen C4, sağlam karakteri, sürüş özellikleri ve değeriyle kompakt hatchback sınıfındaki yerini sağlamlaştırıyor. Zarif tasarımı, tüm dünyada kendisini kanıtlayan konforu ve gerçek sürüş kalitesine sahip oluşuyla yine segmentinde fark yaratıyor.

Yeni C4; hayatı kolaylaştıran karakterine yeni özellikler ekliyor. Yeni farlar ve stop lambaları, 7 inçlik dokunmatik ekran,en önemli yenilikleri arasında yer alıyor. Tüm özelliklerin yanı sıra yeni nesil verimli PureTech ve BlueHDimotor seçenekleri ile yeni EAT6 otomatik şanzımana sahip.

Yeni far imzası ile gündüz LED farları aracın ön tarafının daha anlamlı ve şık gözükmesine katkıda bulunuyor. 3 boyutlu stop lambaları aracın arka kısmının daha dinamik bir yapıya sahip olmasını sağlıyor. İç mekanda da yeni döşemeler ve ön konsolun kullanımını basitleştiren yeni ortada konumlandırılmış 7 inçlik dokunmatik ekran kullanımı kolaylaştırıyor.

Genel konfor gelen darbeleri filtreleyerek ve sürüş keyfini mükemmel seviyede tutarak önceden olduğu gibi olağanüstü değerlerde tutmaya devam ediyor. Sürüş konforu; standardı belirleyen akustik özellikler, rahat koltuklar, ile artırılıyor. Citroën C4, 2.61 metrelik dingil mesafesi, ayrı ayrı katlanabilir arka koltuklar ve 408 litrelik bagaj kapasitesi ile segmentinde standartları belirliyor.

Akıllı teknolojiler ve medya ve navigasyon fonksiyonlarını bir arada toplayan 7 inçlik dokunmatik sürüş ara yüzü sayesinde mükemmel konfor sağlıyor. Bu özelliklerin yanı sıra yokuş kalkış asistanı, akıllı çekiş kontrol ve kör nokta kontrolü sistemi ile sürüşü kolaylaştıran teknolojiler de mevcut.

Akıllı teknolojiler üstün sürüş özelliklerine ve düşük yakıt tüketimine katkıda bulunuyor. 3 silindirli PureTech benzinli motor ve BlueHDi Dizel motor seçeneklerinin ikisi de Euro 6 standartlarını karşılıyor. Stop & Start teknolojisi ve ultra düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler ile donatılan otomobil mükemmel yakıt ekonomisi sağlıyor ve PureTech 130 S&S EAT6’da kullanılan yeni 6 ileri otomatik şanzıman da mükemmel performans ve verimliliği sağlıyor.

Citroën BlueHDi teknolojisi

Citroën, oksidasyon katalizatörü, seçiçi katalitik indirgeme (SCR) ve partikül filtresi içeren BlueHDi teknolojisi ile çevreye saygılı yenilikçi teknolojiden yararlanıyor. Dizel Partikül Filtresi (DPF) ve SCR sistemi kirletici egzoz gazlarını azaltarak CO2 emisyonlarını düşürüyor. BlueHDi teknolojili Citroën modelleri ilk olarak; C4, C4 PICASSO ve GRAND C4 PICASSO modellerinde kullanıldı. Bu yeni nesil çevre dostu motorlar önümüzdeki dönemde diğer Citroën modellerinde de tercih edilecek.

PureTech Benzinli Motor

Bu yeni nesil PureTech benzinli motor, sürüş keyfinden ödün vermeden %25’e kadar CO2 emisyonlarını azaltıyor. Verimli, ekonomik kompakt 3 silindirli benzinli motorla donatılmış yeni Citroën C4 ailesi, 130 S&S motorla km’de sadece 113g CO2/km emisyonu salıyor.

EAT6: 6 ileri otomatik şanzıman

– Quick Shift sayesinde %40 daha hızlı vites değişimleri, motor ve şanzıman kontrolü için yeni bir teknoloji ve daha verimli ECU (Elektronik Kontrol ünitesi)’ya sahip.

– Kalkış performansını korumak ve yüksek araç hızında motor gücünü azaltmak için geliştirilmiş bu özel sistem ile motor devrini ve yüksek vites oranlarını azaltmak amaçlanmış. Bunun için de kompakt çekirdek dönüştürücü ile gelişmiş filtreleme sistemi kullanılmış.

– Tüketim otomatik şanzımanın iç sürtünmesi; debriyaj disk en iyi seviyeye getirilerek, yağ pompası akışı motor yüküne göre kontrollü ve daha küçük yağ pompasıyla yapılarak yeniden tasarlanan hidrolik dağıtıcı sayesinde azaltılarak indirildi. Yeni Citroën C4 ailesi ise; PureTech 130 S&S EAT6 şanzıman ve Stop&Start teknolojisiyle birlikte km başına 113gr CO2 emisyon ve sadece 4.9L/ 100 km yakıt tüketiyor.

– BlueHDi 120 HP S&S EAT6 şanzımana sahip dizel versiyon C4 modelleri ise; km başına 102gr CO2 emisyon ve sadece 3,9 L/100 km yakıt tüketiyor.

BlueHDi Teknolojili Citroën C4 Picasso ve Grand C4 Picasso

Lansmanından bu yana bir çok ödül alan C4 PICASSO, zarif ve dikkat çekici bir tasarıma sahip. Dinamik ve akıcı hatlarının yanı sıra kendine özgü imza farları ile kusursuz bir bütünlük sunuyor.

EMP2 platformuna sahip olan Citroën C4 PICASSO, güvenlive konforlu bir sürüş sağlıyor. Yola hakim güçlü sürüş performansı ve iç mekanda sunduğu benzersiz konforla sürücü ve yolculara standartların üzerinde bir rahatlık sunuyor. Araçta, konforu daha da yukarıya taşımak amacıyla teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanılıyor. Citroën C4 PICASSO, 7 inçlik dokunmatik tablet ekran, 12 inçlik HD panoramik ekran, Lounge Paket, park yardım sistemi, otomatik park sistemi ve anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi pek çok teknolojik avantaja sahip.

Citroën C4 PICASSO ile 7 kişilik Grand C4 PICASSO; yakıt tüketimleri ve düşük emisyon değerleri ile de öne çıkıyor. BlueHDi 120 motor seçeneği, 100 km’de ortalama 3.9 litre yakıt tüketirken km’de 101 g CO2 salımı sağlıyor.

Citroën C4 Cactus

Citroën markasına yeni bir yaklaşım kazandıran C4 CACTUS, kendine özgü tasarım ve üstün teknolojisi ile daha rahat bir yaşam tarzına önem verenlerin tercihi. Gövdede uygulanan güçlü grafik vurgularla crossover dünyasına yakışan bir tasarıma sahip olan C4 Cactus, Airbumps®, özel jant seçenekleri ve tavan barları ile dikkat çekici bir model. Kullanışlı ve akıllı teknolojilerle donatılan C4 CACTUS, bütün fonksiyonların bir arada toplanarak kolayca kullanılmasını sağlayan tamamen dijital dokunmatik bir ara yüze sahip. Ayrıca araçta sürücünün hayatını kolaylaştıracak sürüş yardım fonksiyonları da bulunuyor. Park yardım sistemi, yokuş kalkış asistanı, yenilikçi “Magic Wash” fonksiyonu ve panaromik cam tavan ve ısı koruma fonksiyonu fark yaratan özellikler arasında bulunuyor.

Kompakt ve hafif bir platformda üretilen ve yeni nesil motorların kullanılmasıyla C4 Cactus’ün ağırlığı C4’e göre 200 kg daha azaltılmış durumda. 1 tonun altındaki bu hatchback otomobilde aynı zamanda rekor kıran tüketim değeri elde ediliyor.

Citroën C4 CACTUS, Türkiye’de benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı motor tipi ile satışa çıkıyor. Dizel model sadece ETG6 otomatikleştirilmiş şanzıman ile satışa sunulurken; benzinli model ise düz vites ve ETG otomatik şanzıman seçeneği ile sunuluyor. 1.2 HP’lik VTi 82 motor versiyonu, 100 km’de 4,6 lt benzin tüketim değerine sahip olurken; emisyon değeri 107 CO2/km olarak gerçekleşiyor. Aynı motorun e-VTi 82 ( Euro 6 ) versiyonu ise ETG isimli otomatikleştirilmiş şanzıman ve “Stop & Start” sistemi ile birlikte sunuluyor. Bu versiyonun yakıt tüketimi 100 km’de sadece 4,3 litre oluyor. Emisyon değeri ise 98 CO2/km olarak gerçekleşiyor. Citroën C4 Cactus e-HDi 92 modelinde Stop & Start sistemine sahip 1.6 dizel motor kullanıyor. ETG6 otomatikleştirilmiş şanzıman ile sunulan model 100 km’de 3,5 litre yakıt tüketim değerine sahip. Emisyon değeri ise 92 CO2/km.

Citroën C4 Cactus, FEEL ve SHINE olmak üzere iki donanım seçeneği ile piyasaya sunuluyor.