Home BMW 2016 BMW 2 Serisi Gran Tourer’ın özellikleri detaylandı

2016 BMW 2 Serisi Gran Tourer’ın özellikleri detaylandı

2010
1
Back

5. 2016 BMW 2 Serisi Gran Tourer

2016-BMW-2-Serisi-Gran-Tourer.jpg

BMW 2 Serisi Active Tourer’ın geçen yıl Eylül ayında başarıyla piyasaya sunulmasının ardından Haziran ayının başında kompakt MPV (Multi Purpose Vehicle) segmentindeki tek premium otomobil olan BMW 2 Serisi Gran Tourer’ın tanıtımı gerçekleştirildi.

İmza niteliğindeki dinamik BMW tasarımı, üstün performans ve örnek oluşturan yakıt ekonomisine ek olarak BMW 2 Serisi Gran Tourer aynı zamanda benzersiz bir çok yönlülük ve otomobili çocuklu genç aileler için ideal kılan maksimum yedi koltukla birlikte daha fazla alan sunuyor. Daha yüksek tavan çizgisi ve uzatılmış silueti ile yeni BMW 2 Serisi Gran Tourer karakteristik BMW görünümüne sahip.

BMW 2 Serisi Active Tourer ile kıyaslandığında bu yeni premium kompakt MPV daha uzun, daha yüksek ve uzatılmış aks aralığı sayesinde daha ferah. Aynı zamanda bu sınıfta dört çeker sistemiyle birlikte sunulacak tek MPV. BMW 2 Serisi Gran Tourer modelinin dünya prömiyeri Cenervre Otomobil Fuarında gerçekleştirildi.

BMW’ye özgü tasarıma sahip çok yönlü bir otomobil

BMW 2 Serisi Gran Tourer görünürdeki karşıtlıkları son derece faydalı bir biçimde bir araya getiriyor. Maksimum yedi koltuklu geniş kabini, üst düzey günlük kullanım özellikleri ve çok yönlülüğünün yanı sıra bu segmentteki hiçbir rakipte bulunmayan opsiyonel donanımlar BMW 2 Serisi Gran Tourer’ı kompakt MPV segmentindeki tek premium model haline getiriyor. Dinamik performansı ve markaya özgü spor BMW tasarımı bu otomobili yaşam tarzına ve premium kaliteye önem veren genç aileler için cazip bir teklif haline getiriyor. İç tasarım LED ortam aydınlatması gibi özelliklerle bu gereksinimleri karşılıyor. Geceleri gösterge paneli iç çerçevesi ve kapılar ayarlanabilen çeşitli renklerde zarif bir biçimde aydınlatılarak, kabine son derece rafine ve teknik açıdan gelişmiş bir görünüm ortaya çıkıyor.

– Kompakt boyutlar ve maksimum yedi koltuk: uzunluk 4.556mm, genişlik1.800mm, yükseklik 1.608mm, aks aralığı 2.780mm.

– BMW 2 Serisi Gran Tourer ve BMW 2 Serisi Active Tourer karşılaştırması: uzunluk: + 214mm, genişlik: +/– 0mm, yükseklik: + 53mm, aks aralığı: + 110mm.

– Standart LED gündüz farlarıyla birlikte karakteristik BMW ön tasarımı; BMW’ye özgü halka şeklinde LED gündüz farları opsiyoneldir.

– D sütunlarının arkasında sportif bir arka tasarımı için LED ışık şeritlerini içeren L şeklinde stop lambaları ve aerodinamik olarak şekillendirilmiş “Hava Kanatçıkları” yer alıyor.

Back

1
Comments

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
newest oldest most voted
Berke
Guest
Berke

Bu arabayı kim çizip tasarladı ise derhal işine son verilmelidir, böyle rezil bir tasarım olamaz, BMW imajı zedelendi.