Şık tasarımlı ve cömert orantılı D sedan otomobil

– Uzunluk: 4.85m
– Genişlik: 1.87m
– Yükseklik: 1.46m
– Dingil mesafesi: 2.81m
– Arka diz mesafesi: 262mm
– Bagaj hacmi (VDA): 608dm3
– Toplam saklama gözü: 25 dm3

– Dayanıklı lake ile birlikte 9 metalik boya: İnci Beyazı, Kum Beji, Cosmo Mavi, Vizon Kahvei, Bulut Gri, Platin Gri, Yıldız Siyah Carmen Kırmızı, Ametist Siyah (Initiale Paris versiyonunda)

– Dayanıklı lake ile birlikte bir mat boya: Beyaz

– Beş tip alaşımlı jant (16- ila 19-inç arası)

Verimli aktarma organları

– Dizel (6 vitesli vites kutusu ile 95g CO2/km): EnergydCi 110 (düz veya EDC), 130 (düz veya EDC), dCi 160 (EDC)

– Benzinli (7 vitesli EDC vites kutusu ile): EnergyTCe 150, EnergyTCe 200

Konfor, denge ve çeviklik

– Eşsiz 4Control teknolojisi (dört tekerlekten manevra) ve aktif amortisör

– Multi-Sense teknolojisi sayesinde kişiselleştirilebilir sürüş deneyimi (Comfort, Sport, Eco, Neutral ve Persomodları)

– Sport ve Comfortmodları arası anında geçiş için yol tuşu

Hayatı kolaylaştıran yenilikler

– PureVision FULL-LED farlar, yeni C-şeklinde LED ışık imzası Kişiselleştirilebilir edilebilir gösterge paneli

Renkli Head-updisplay

– Seçilen Multi-Sense ayarı ile koordine edilen aydınlatma ambiyansı

– 10 yollu ayara sahip havalandırmalı ve masajlı ön koltuklar

Yarı sert kabuk; CoverCarving Teknolojisi

– 60/40-oranında katlanır arka koltuklar, değişken yoğunluklu köpük başlıklar ve kayak bölmesi

– R-Link 2.0 dokunmatik ekranlı entegrenavigasyon ve multimedya sistemi 7 inç kapasitatif ekran (yatay format) veya 8.7 inç (dikey format) ekran – uygulama kataloğu R-Link Store’da

– BOSE®Surround Sound, 13 hoparlör

– Kapsamlı ileri sürüş destek sistemleri (ADAS)

– Eller serbest park sistemi

Heyecan verici, iddialı tasarım

Önden bakıldığında Renault Talisman güçlü ve sıra dışı bir görüntü veriyor: Renault’nun yeni kimliğini yansıtan elmas logosu krom ızgara üzerinde yükseliyor. Renault’nun yeni görsel imzası TALISMAN’ın C şeklinde LED gündüz farları ile vurgulanıyor. Söz konusu ışık imzası aşağıya doğru, tamponlara kadar uzanıyor. Versiyona bağlı olarak Renault Talisman yüzde yüz “purevision” FULL LED farlar ile de donatılabiliyor.

4.85 metre uzunluğa ve 1.87 metre genişliğe sahip Renault Talisman cömert dingil mesafesi sayesinde geniş bir iç mekan sunuyor. Renault Talisman’ın dingil mesafesi 2.81 metre. Otomobilin uzun kaputu Renault Talisman’ınprofiline dinamizm katarken; büyük çaplı jantlar (19-inçe kadar) sayesinde göz alıcı bir duruş elde ediliyor.

Renault Talisman iç mekan özellikleri

Renault Talisman cömert boyutlardaki davetkâr iç mekânı ile eşsiz bir konfor ve huzur sunuyor.

Renault Talisman, kabin alanı ve araç içi saklama gözleri ile sınıfının en iyileri arasında yer alıyor.

Renault Talisman hem sürücü hem de yolcular için huzur ve rahatlık sunması bakımından dikkatle tasarlandı. Aracın kabini özellikle üç konuda sınıfının en genişleri arasında yer alıyor:

– Ön ve arka baş üstü mesafesi: koltuk minderinden tavana kadar olan yükseklik önde 902mm arkada ise 855mm,

– Ön dirsek mesafesi,

– Arka diz mesafesi: 262mm – Renault Talisman’ınsegmentindeki en iyilerden bir tanesi.

Kabin içerisindeki 25 litreyi aşan saklama gözleriyle Renault Talisman bu açıdan da sınıfının en iyileri arasında.

608dm3 (VDA) hacmindeki bagaj ise segmentin en büyükleri arasında yer alıyor ve otomobili aile kullanımına uygun hale getiriyor. Dahası, Renault Talisman’ın bagajı dört golf çantasını içine alabilecek kapasitede.

Dünyada ilk kez olarak ön koltuk arkalıklarında yarı sert, dirençli, esnek ve hafif bir kabuk şeklini alan CoverCarving Teknolojisibulunuyor. Bu dâhice Renault yeniliği, kaliteye vurgu yapıyor, geniş alan yaratıyor (arkada ekstra 3cmdiz mesafesi).Ayrıca alışılmış plastik koltuk arkalıklarından 1kg daha hafif.

Seyahat konforunu artıran teknolojiler

R-Link 2: Renault Talisman’ın internete bağlı kontrol merkezi

Araç içi kullanım için tasarlanmış olan fonksiyonlar ve ergonomik özelliklerle birlikte Renault R-Link 2 internete bağlı tablet 7 inç yatay veya 8.7 inç dikey ekranı ile sunuluyor. Dikey ekran Renault Talisman’ın sınıfında bir ilk.

• Tam entegre, kapasitatif (pinch&zoom) dokunmatik ekran,

• Araç içi kullanım için dikkatle tasarlanmış sade, sezgisel grafikler;

• R-Link 2 normal bir tablet gibi kullanılıyor: iki parmakla zumlama, sayfa kaydırma, sürükle ve bırak…

• Realistik bir navigasyon ekranı ve 8.7 inç versiyonda binaların 3D canlandırması,

• R-Link 2 araç içi kullanım için dikkatle tasarlandı. Sistemde sesli komutlar (navigasyon, telefon, uygulamalar ve medya), SMS mesaj ekranı ve bir uygulama yardımıyla e-maillerin sesli okunması sistemi de mevcut,

• Bluetooth® bağlantısı sayesinde eller serbest arama ve kablosuz müzik dinleme,

• Her yolcu için sayısız bağlantı ve şarj olanağı.

• R-Link 2, sürüş yardımcıları ile birlikte navigasyon, ses ve klima kumanda fonksiyonları gibi standart görevleri yerine getiriyor. Dokunmatik ekranın özellikleri kısa yol tuşlarına da sahip; orta konsoldaki döner düğme ve direksiyon kumandaları yardımıyla dokunmatik ekran kumanda edilebiliyor.

• Sürücülerin önceden ayarlanmış sürüş ayarlarına, ambiyans tercihlerine tek bir tıkla ulaşmaları da çok kolay. Bunun için seçilen tercihlerin kişiselleştirilmiş profile işlenmesi gerekiyor.

Renault Talisman,özel tasarlanmış BOSE® Surround Sound ile donatılıyor.

Renault Talisman’da konfor ve sürüş deneyimi ile aynı yüksek standartlara sahip bir müzik deneyimi yaşanıyor. Bose® SurroundSound’un kullanılması çok doğal bir etki uyandırıyor; böylece yolculuklar sanatçıların araç içerisinde canlı performans yaptığı yüksek kaliteli bir ses sistemi gerçekleşiyor.

Renault Talisman güvenlik özellikleri

• Güven verici: adaptifcruisecontrol, aktif acil fren destek sistemi.

• Uyarılar: şerit takip sistemi, güvenli mesafe uyarısı, trafik levhası tanıma ile birlikte aşırı hız uyarısı, kör nokta uyarı sistemi.

• Yardımcılar:geri görüş kamerası, otomatik uzun ve kısa farlar, Head-updisplay, elektrikli el freni, eller serbest açılan bagaj kapağı, eller serbest park sistemi.

Multi-Sense teknolojisi ile sınırsız sürüş keyfi

4Control teknolojisinin ve aktif amortisörlerin eşsiz birleşimi

Renault, 4Control sistemi ile elektronik amortisör kontrolünü daha önce D sedan tipi bir otomobilde görülmedik şekilde eşleştirdi. Bu kombinasyon, sürüş keyfi, konfor ve güvenlik sağlıyor. Markaya özel olan 4Control şasi Renault Talisman’a sıra dışı çeviklik kazandırıyor.

Yeni Espace gibi Renault Talisman da Multi-Sense teknolojisi ile donatıldı. Multi-Sense, Renault Talisman’daki çeşitli teknolojileri kontrol ve koordine ediyor. Bu sistem4Control sistemini, aktif amortisörü, direksiyonu, motoru ve EDC vites kutusunu kontrol ediyor. Sistem göstergeleri, motor sesini ve ambiyans aydınlatmasını da kapsıyor.

Aerodinamik stil ve verimli motorlar

Renault Talisman verimli, yüksek performanslı motorlarla donatılıyor.

İki benzinli motor: EnergyTCe 160 ve EnergyTCe 200 motorları yedi vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzımanla eşleştirildi.

Üç dizel motor: EnergydCi 110 motor altı vitesli düz şanzımanla veya altı vitesli çift kavramalı otomatik EDC şanzımanla eşleştirilebilir.

110hp EnergydCi motoru Renault Talisman’a sıra dışı bir sürüş deneyimi kazandırdı. Bu motorun CO2 emisyonu sadece 95g/km. Bu da otomobili segmentinin en verimlisi haline getiriyor.

Her cephede kalite

Renault Talisman’ın üretiminde görev alan tasarımcılar, mühendisler ve işçiler her alanda en üst kalite için çalışmalarını yürüttüler:

– Tasarım aşamasında: Renault Talisman, modüler dizayn ve kendini kanıtlamış standardize edilmiş bileşenlerden istifade eden Renault-Nissan İttifakı’nın CMF mimarisini kullanıyor.

– Test aşamasında: Normal test programına ek olarak Renault bir dizi farklı kontrollerle otomobilin tasarımını ve yol dayanıklılığını artırdı. 7/24 devam eden bu zorlu testler otomobilin uzun yıllar zorlu şartlarda çalışmasını simüle ediyor. Ayrıca bu testler zorlu iklim ve trafik şartlarında ve Renault-Nissan İttifakının test pistlerinde gerçekleştirildi.

– Üretim aşamasında: Renault Talisman, markanın modernize edilen Douai tesisinde üretiliyor.