2017 Renault Megane Sedan resmi olarak duyuruldu. Yeni Megane Sedan, ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Renault’nun C-segmentindeki yeni model atağının son meyvesi olan 2017 Megane Sedan, otomobilseverlerin beğenisine sunuldu. Araç, ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

2015 sonunda Yeni Megane HB ve 2016 mart ayında Yeni Megane Sport Tourer’ın lansmanının ardından Megane ailesinin en yeni ve son üyesi olan 2017 Renault Megane Sedan görücüye çıktı.

Türkiye’de efsaneleşen Megane Sedan yeni versiyonu ile yine tüketicinin beğenisini toplamaya hazırlanıyor. Markanın yenilenen tasarım kimliğinin tüm özelliklerini taşıyan otomobilin dinamik ve ayırt edici tasarımı, dengeli oranları ve C şeklinde LED farları ile vurgulanıyor. 2017 Renault Megane Sedan, arka kabin genişliği ile segmentinde ayırt ediliyor. Otomobil, Eller Serbest Bagaj Kapağı sistemi ile de erişim ve kullanım kolaylığı sunuyor.

2017 Renault Megane Sedan, 7 inç TFT renkli dijital ekranı, 8,7 inç multimedya tablet ekranı, R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi ve diğer konfor ve sürüşe yardımcı birçok teknoloji ile üst segment otomobillerin özelliklerini taşıyor.

2017 Renault Megane Sedan’nın ülkeye bağlı olarak değişebilecek motor çeşitleri arasında, yedi ileri EDC otomatik vites kutusu veya altı ileri manuel vites kutusu seçenekleriyle alınabilecek benzinli TCe 1.2 litre 130 bg (TCe 130) motor bulunuyor. Dizel tarafında ise altı ileri vites kutusu ile 1.5 litre 90 bg, (dCi 90), altı ileri vites kutusu veya altı ileri EDC otomatik vites kutusu seçenekleri ile dCi 1.5 110 bg ve 6 ileri manuel vites kutusu ile dCi 1.6 130 bg motor seçenekleri yer alıyor.

20’den fazla ülkede satışa sunulacak olan ve Türkiye’de Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilen 2017 Megane Sedan, ekimde Türkiye’de satışa çıkacak.