Önümüzdeki Mart kapılarını ziyaretçilerine açacak 2018 Cenevre Otomobil Furarı’nda tanıtılması beklenen 2019 Ford Focus’un dünya prömiyeri ileri bir tarihte gerçekleşecek.

AutoNews’e konuşan bir Ford sözcüsü dördüncü nesil Focus’un, İsveçte’ki fuarı pas geçerek, Nisan ayında düzenlenecek özel bir etkinlikte görücüye çıkacağını açıkladı.

Markanın ilk defa yeni Fiesta modelinde ortaya koyduğu yeni tasarım çizgileriyle gelecek 2019 Ford Focus ilk etapta beş kapılı hatchback olarak pazara sunulacak. Station Wagon seçeneğini de bul yıl bitmeden göreceğiz. Ülkemizde önemli bir pazar payına sahip Focus Sedan, yükseltilmiş süspansiyonlar ve koruyucu kaplamalara sahip Focus Active ve sportif Focus ST hot hatch peşi sıra aileye katılacak. Yeni Focus RS en az iki yıl ya da üç uzağımızda.

Üç farklı donanım paketine ayrılacak yelpazenin içinde ST-Line ve üst seviye konfor ve seçkin tasarım özellikleri sunan Vignale versiyonu da yer alıyor.

Markanın 1.0-litre, 1.5-litre ve 2.0-litre hacimli EcoBoost benzinli motorları ve iki adet dizel ünite, 2019 Ford Focus’ta beklendiği gibi standart manuel vites kutusu veya opsiyonel çift-kavramalı otomatik şanzımanla sunulacak. Sıfır emiyonlu elektrikli Focus da gündemde…

Öte yandan, Focus RS’den ödünç alınacak dört tekerlekten çekiş sisteminin yeni Focus Active’in opsiyon listesine girmesi bekleniyor.

Ford’un yeni hatchback modelini Cenevre’de tanıtmayacak olması fuarı tamamen pas geçeceği anlamına gelmiyor. Makyajlı Ka+ süpermini ve güncellenen Edge stanttaki yerini alacak. ‘Turkeycarblog’