2006 yılından bu yana genel formunu koruyan Sprinter, en son 2014 yılında makyajlanmıştı. Yolcu taşıma ve kargo şirketlerinin tercih ettiği popüler hafif ticari araçlardan biri olan Mercedes-Benz Sprinter birkaç gün sonra tamamen yenilenen yüzüyle karşımıza çıkacak.

Alman üreticinin resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre, 2018 Mercedes-Benz Sprinter’ın dünya prömiyeri Almanya’nın Duisburg şehrinde düzenlenecek özel bir etkinlikle gerçekleştirilecek.

Yeni jenerasyonda çok daha uzun ve yüksek bir yapıya gelecek 2018 Mercedes-Benz Sprinter’ın genel tasarımında önemli güncellemeler yapılacak. Daha önce yayınlanan casus fotoğraflar ve Twitter’da paylaşılan resmi görsele göre ön kısımda üç önemli değişiklik göze çarpıyor. Bunlar, yeni ön farlar, geniş ön ızgara ve merkeze konumlandırılan daha büyük yıldız.

Ticari bir araç olması nedeniyle mevcut Mercedes-Benz modellerinin aksine, analog bir gösterge paneli ile birlikte gelen yeni Sprinter’ın yeni üç kollu direksiyon simidi artık ‘cruise control’ butonlarına da ev sahipliği yapıyor. Minimalist iç mekanın genelinde kalite ve konfor bakımından önemli geliştirmelerin yapıldığı açıklanıyor.

Bilgi-eğlence sistemi de markanın en güncel altyapısıyla yenilenmiş. Diğer yenilikler arasında Wi-Fi hotspot, hafıza fonksiyonlu elektrikli koltuklar, USB şarj noktaları, daha çok saklama alanı ve yeni klima kontrolleri bulunuyor.

Mercedes-Benz, yeni hafif ticari modelinde isteğe bağlı olarak sunacağı “Pro Connect Services” sistemi ile sürücüler ve filolar internet ağı üzerinden birbirleriyle iletişim kurabilecekler.

2018 Mercedes-Benz Sprinter’ın motor seçenekleri hakkında bir bilgi yok zira sıfır emisyonlu elektrikli varyantın ve otonom sürüş seçeneklerinin aileye katılabileceği konuşuluyor. ‘Turkeycarblog’