Toyota, orijinal HiLux pick-up modelini 21 Mart 1968’de Japonya’da tanıttı. Ertesi yıl Avrupa pazarına sunulan HiLux pick-up’ın bu yıl 50. yıldönümü ‘Invincible 50 Chrome’ isimli özel bir versiyonla kutlanıyor.

Toyota ürün yelpazesinin en başarılı modellerinden biri olan HiLux, dünya çapında 18 milyondan fazla satarak dünyanın en popüler pick-up’larından biri haline geldi.

HiLux’un yeni ‘Invincible 50 Chrome’ versiyonu çeşitli ısmarlama aksesuarlarla birlikte geliyor. Toyota Avrupa’nın yaptığı açıklaya göre ” bu özel sürüm dikkat çeken özelleştirmelere sahip olmasının yanında profesyonel ve boş zaman etkinlikleri gibi çok geniş bir yelpazede değişen kullanım ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Yeni HiLux Invincible 50 Chrome’un dış mekanındaki güncellemeler çift-tonlu 19-inç altı-kollu alaşım jantlar, krom üst ön ızgara, krom roll barlar, krom yan basamaklar, krom kaplamalı arka tampon, siyah kaplamalı geniş çamurluklar ve ön kapılarda “Invincible 50” logosu şeklinde sıralanıyor.

Kabine geçildiğinde zengin bir donanım listesi bizleri bekliyor. Özel verisyonda dört-kolu direksiyon sistemi, krom kaplamalı vites çerçevesi, el freni tutamağındaki krom detaylar, deri kol dayama, gümüş havalandırma çerçeveleri, ön panelde 220V priz ve Bluetooth, Navigasyon ve altı hoparlöre sahip 7-inç ekranlı multimedya sistemi sunuluyor.

Teknolojik ekipmanlara göz attığımızda standart Toyota Safety Sense güvenlik donanımı, otomatik hız sabitleme sistemi (Cruise Control), standart Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC), akıllı giriş ve çalıştırma sistemi (anahtarsız sistem) ve otomatik klima dikkat çekiyor.

Yeni HiLux Invincible 50 Chrome’un kaputu altında 150 HP güç ve 400 Nm tork üreten 2.4 D-4D dizel motor görev yapıyor. “Turkeycarblog”