Hyundai’nin Güney Kore kolu, yeni nesil Santa Fe’nin ilk resmi görüntülerini ve ayrıntılarını paylaştı.

Daha önce markanın yeni tasarım çizgileriyle şekillendirilen Kona ve Nexo’da gördüğümüz ince farlarla çevrili büyük ızgaralı cesur ön uç 2019 Hyundai Santa Fe’ye de aktarılmış.

Santa Fe’nin iç kısmı mevcut modele kıyasla daha modern görünüme kavuşmuş. Hyundai’nin “birinci sınıf kalite” ve “sınıf lideri genişlik” iddialarıyla yeniden tasarlanan kabinde orta konsol, gösterge paneli ve bilgi-eğlence sistemi tamamen yenilenmiş.

Paylaşılan yüksek çözünürlüklü fotoğraflara göre gösterge panelinin bir kısmının dijital olduğu görülüyor. Diğer ekipmanlara göz attığımızda ise çift-tonlu deri döşeme, çok fonksiyonlu direksiyon simidi, arka hava menfezi, elektrikli aynalar ve çift bölgeli klima kontrolleri dikkat çekiyor.

Güney Koreli otomobil üreticisi, 2019 Santa Fe’nin akıllı telefon bağlantısı, akıllı telefon şarjı, Apple CarPlay, MirrorLink ve direksiyon simidine yerleştirilmiş özel düğme kullanılarak aktive edilebilen ses tanıma özelliğine sahip olduğunu söylüyor.

Öte yandan, en dişli rakiplerinden biri olan Nissan X-Trail’e karşı elini güçlendirmek isteyen Hyundai, yeni Santa Fe’de ileri çarpışma uyarısı, şerit değiştirme yardımcısı, şerit takip yardımcısı, sürücü uyarı sistemi ve önden çarpışma önleme gibi gelişmiş sürüş yardım sisteminden de yararlanacak.

Dördüncü nesil Santa Fe’nin uzunluğu 70 mm artışla 4,770 mm’ye, genişliği ise 10 mm artarak 1,890mm’ye ulaşmış. Daha uzun dingil mesafesiyle gelen SUV’un detaylı teknik verileri henüz açılanmadı.

Güney Kore’de sekiz-ileri otomatik şanzımanla birleştirilecek 2.0 litre benzinli, 2.0 litre ve 2.2 litre dizel olmak üzere üç farklı motorla satışa sunulacak 2019 Hyundai Santa Fe, “seçilen sürüş moduna göre sürüş kuvvetini aktif olarak kontrol eden elektronik dört tekerlekten çekiş sistemi (HTRAC) ile donatılan ilk Hyundai” modeli olacak.

Avrupalı 2019 Hyundai Santa Fe’nin dünya prömiyeri gelecek ay 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.