Home Volkswagen 2019 Volkswagen Jetta Chicago’da görücüye çıktı

2019 Volkswagen Jetta Chicago’da görücüye çıktı

1992

Geçtiğimiz ay Kuzey Amerika pazarına sunulan 2019 Volkswagen Jetta, Detroit’te gerçekleştirilen dünya prömiyerinin ardından 2018 Chicago Auto Show’da bir kez daha görücüye çıktı.

Daha küçük ölçekli bir Passat’ta benzeyen yeni nesil Volkswagen Jetta, markanın güncel modellerinde kullandığı MQB platformu üzerine yükseliyor. MQB platformu dış tasarım, iç mekan ergonomisi, yakıt ekonomisi, yeni teknolojik özellikler ve daha birçok farklı noktada çeşitli avantajlar sağlıyor.

Selefine göre daha uzun dingil mesafesiyle (268.5cm) gelen 2019 Volkswagen Jetta daha çekici ve sportif bir dış tasarıma ve sınıfının taleplerini karşılayan modern bir kabine sahip. Kompakt sedanın üst versiyonları dijital gösterge paneli ile donatılıyor. Baz modelde analog göstergelere yer veriliyor.

Eski modele göre $100 daha ucuz olan 2019 Volkswagen Jetta’nın fiyatı $18,545’dan başlıyor. 2018 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulması planlanan yeni Jetta’da detayları henüz netleşmeyen S, SE, SEL, SEL Premium ve R-Line olmak üzere beş farklı donanım seçeneği bulunacak.

Kaputun altında ise 148 HP güç ve 249 Nm tork üreten 1.4 litrelik turboşarjlı dört silindirli motor görev yapıyor. Bu tek motor seçeneği, mevcut altı-ileri otomatik şanzıman yenire yeni sekiz-ileri otomatik şanzımanla birleştirilecek. Altı-ileri manuel vites kutusu daha az modelde kullanılacak.

2019 Volkswagen Jetta ülkemiz pazarına giriş yapığında 1.0 TSI güç birimini de görmemiz muhtemel görünüyor.