Home Volkswagen 2019 Volkswagen Arteon Kuzey Amerika pazarına giriş yapıyor

2019 Volkswagen Arteon Kuzey Amerika pazarına giriş yapıyor

3866

Alman otomobil üreticisinin bu hafta Chicago Auto Show’da görücüye çıkardığı yeni dört kapılı coupe modeli Arteon, Kuzey Amerika pazarına giriş yapıyor.

Fuarla birlikte Arteon’a ait detayları paylaşan VW, Amerikalı müşterilerine 268 HP güç ve 350 Nm tork üreten 2.0 litrelik tek güç seçeneği ile hitap edecek. Bu TSI benzinli motor gücünü sekiz-ileri otomatik şanzıman vasıtasıyla ön tekerleklere iletilecek. VW’nin 4Motion dört tekerden çekiş sistemi ise opsiyon olarak sunulmaya devam edecek.

Bayrağı CC’den devralan Arteon’un Kuzey Amerika pazarındaki cazibesini artırmak niyetinde olan Alman marka standart donanım listesine anahtarsız giriş, üç bölgeli klima kontrolü, tam LED farlar, adaptif DCC amortisörler, geri görüş kamerası, ileri çarpışma uyarısı ve arka trafik uyarısı ile birlikte kör nokta uyarı sistemini dahil etmiş.

İç mekanda önler ısıtmalı olmak üzere deri koltuklar ve Apple CarPlay, Android Auto ve Mirrorlink destekli 8.0-inç dokunmatik bilgi eğlence sistemi standart olarak geliyor. Opsiyon listesinde full LED gösterge paneli, Nappa deri döşeme, havalandırmalı ön koltuklar ve ısıtmalı arka koltuklar yer alıyor.

Güncel Volkswagen modellerinde olduğu gibi MQB platformu kullanılarak geliştirilen Arteon, selefine göre yaklaşık 12.7 cm daha uzun dingil mesafesine sahip olması nedeniyle daha geniş ve ferah bir iç hacim sunuyor.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde SE, SEL ve SEL Premium olmak üzere üç farklı donanım seçeneği ile Kuzey Amerika’daki bayilere sevk edilmeye başlanacak yeni VW Arteon, altı yıl veya 72.000 mil (hangisi önce biterse) kapsama alanı sağlayan VW’nin devredilebilir “People First Warranty” garantisiyle satılacak.