Geçtiğimiz hafta yeni Citroen Berlingo Multispace’in piyasaya sürülmesinden ardından, PSA grubu şimdi de 2019 Opel Combo Life modelinin örtüsünü kaldırdı.

Temel olarak Fransız muadili ile aynı platformu paylaşan 2019 Opel Combo Life, buna paralel olarak biraz daha farklı dış görünüşe ve birkaç küçük farklılık içeren iç mekan tasarımına sahip. Aynı zamanda 2019 Peugeot Partner de bu seriye kısa süre içinde katılmış olacak.

2019 Opel Combo Life platform kardeşleri gibi beş ya da yedi koltuklu olarak, 4.40 metre veya 4.75 metre gövde uzunluğu sunan iki farklı versiyon halinde sipariş edilebilecek. Selefi ile karşılaştırıldığında oldukça cömert teknolojik özelliklerle donatılan yeni Combo Life’da kablosuz akıllı telefon şarjı, 230V priz, USB portları ve Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu 8-inç dokunmatik ekran bilgi-eğlence sistemi yer alacak.

2019 Opel Combo Life’da donanım seviyesine bağlı olarak ısıtmalı ön koltuklar, yardımcı ısıtıcı, sanal gösterge paneli (Head-up Display), 180 derece kamera sistemi, ısıtmalı deri direksiyon simidi, otomatik cruise kontrol, hız işareti tanıma, şerit takip asistanı, akıllı hız adaptasyonu, sürücü uyuşukluk uyarısı, kenar muhafızı, gelişmiş park yardımı ve IntelliGrip çekiş kontrol sistemi bulunacak.

Birçok pratik saklama alanı ile gelen beşinci nesil Combo’nun beş koltuklu modelinde 597 litre, yedi koltukluda ise 850 litre minimum yükleme kapasitesi sunulacak. Arka koltuklar katlanırsa üç katına çıkan bagaj hacmi en geniş haliyle 2.693 litreye kadar ulaşıyor.

2019 Opel Combo Life’a güç verecek çeşitli benzinli ve dizel motor seçenekleri, markanın “segmentinde bir ilk” olarak tanıladığı yeni sekiz-ileri otomatik şanzıman ve beş veya altı ileri manuel vites kutusuyla birleştirilecek.

Opel, bu yılın ilk yarısında yeni Combo Life modelinin siparişlerini almaya başlıyor. Teslimatlar ise ikinci yarıda başlayacak.