Home Honda 2019 Honda CR-V Avrupa pazarına hibrit ve 7-koltuklu seçenekleriyle geldi

2019 Honda CR-V Avrupa pazarına hibrit ve 7-koltuklu seçenekleriyle geldi

5026

Bugün basın mensuplarına kapılarını açan 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan 2019 Honda CR-V, Avrupa pazarına hibrit ve 7-koltuklu seçenekleriyle giriş yapıyor.

Dış mekanda, diğer güncel Honda modellerine benzer şekilde tanıdık bir ön tasarımla gelen 2019 Honda CR-V’nin güncellenen iç mekanı çok daha fazlasını sunuyor. Honda’ya göre “olağanüstü diz mesafesi” ile birlikte ilk defa yedi koltuklu bir versiyona kavuşan yeni CR-V’deki bu değişim bir tanesi geleneksel kadranların yerini alan, diğeri de bilgi-eğlence sistemi olarak hizmet verecek iki adet 7-inç ekran ile destekleniyor. Elektrikli bagaj kapısı ise alçak tavanlara karşı sürtmeyi önleyen bir sisteme sahip.

2019 Honda CR-V, Avrupalı müşterilere iki farklı motor seçeneği ile sunulacak. İçten yanmalı 1.5 litre VTEC turbo benzinli motor altı-ileri manuel veya opsiyonel CVT şanzıman ile sipariş edilebilecek. Geçtiğimiz yıl Frankfurt’ta ön gösterimi yapılan 2.0 litre i-VTEC benzinli ve iki adet elektrik motordan oluşan hibrit varyant tek bir sabit dişli oranına sahip şanzıman ile donatılacak.

Yeni I-MMD sistemi, geleneksel bir şanzıman kullanmıyor; bunun yerine hareketli parçalar arasında daha doğrudan bağlantı kuran ve daha yumuşak bir tork aktarımı sağlayan tek bir sabit dişli oranına sahip daha kompakt bir ünite kullanıyor.

Honda’nın Intelligent Multi-Mode Drive ismini verdiği bu sistem üç farklı sürüş modu arasında otomatik geçiş yapabiliyor.

EV Drive – sıfır emisyonlu, tamamen elektrikli sürüş;

Hybrid Drive – içten yanmalı motor elektrik jeneratör motoruna güç sağlıyor, bu eleman da gücü elektrik motoruna iletiyor;

Engine Drive – sadece benzinli motor ile sürüş ancak ihtiyaç durumunda elektrik motoru devreye giriyor.

Cenevre’deki prömiyeri takiben, 2019 Honda CR-V Avrupa pazarında satışa sunulacak. Kısa süre içinde ön siparişleri toplanmaya başlanacak olan yeni CR-V’nin 1.5 litrelik versiyonunun ilk teslimatları bu sonbaharda gerçekleşmesi beklenirken, ilk hibrit modeller 2019 yılının başında teslim edilecek.