Mercedes-Benz, makyajlı S Serisi Coupe ve Cabriolet modellerinin ‘Exclusive Edition’ özel sürümünü Cenevre’de sahneye çıkardı.

“Exclusive Edition” olarak isimlendirilen her iki otomobil için Nisan ayı başında sipariş toplamaya başlayacak olan Alman üretici müşterilerine daha fazla standart donanım ve birkaç görsel güncelleme sunacak.

Yerleşik özellikler arasında Swarovski kristalleri ile süslenmiş LED akıllı aydınlatma sistemi, Aragonite Silver ve Rubellite Red olmak üzere iki renk seçeneği ve Aragonie Silver veya Himalaya Grey / Thulium Silver 19 inç alaşım jantlar yer alıyor. AMG Line varyantında siyah ve parlak 20-inç alaşım jantlar, Cabriolet’te ise gövde rengine bağlı olarak koyu kırmızı veya bej tonlu yumuşak tavan bulunuyor.

İç mekandaki güncellemeler arasında ise orta konsoldaki bardak tutucu kapağında ‘Exclusive Edition’ yazısı, açık kahverengi parlak ahşap kaplamalar, Burmester Premium ses sistemi, Exclusive Package, kontrast dikişli ve çeşitli renklere sahip Designo Nappa deri döşemeler, Dinamica mikrofiber güneşlikler, Mercedes-Benz ışıklı kapı eşikleri ve özel paspaslar yer alıyor.

Alman üreticinin yaptığı açıklamaya göre, makyajlı modelin tüm özelliklerini de barındıran 2019 Mercedes-Benz S Serisi Coupe ve Cabriolet Exclusive Edition neredeyse her motor seçeneği ile sipariş edilebilecek.

Fiyatlandırma ve stok durumu önümüzdeki haftalarda açıklanacak.