Mercedes’in alt markası EQ, güncel Smart ForTwo ve Smart ForFour’un elektrikli versiyonlarını Cenevre’de görücüye çıkardı.

Nightsky Edition versiyonuyla sipariş edilebilen bataryalı EQ ForTwo Coupe ve Cabrio bu baharda vergiler dahil Almanya’da sırasıyla € 28,255 ve € 31,515’dan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak. Ardından, yılın üçüncü çeyreğinde EQ ForFour Nightsky Edition ailete katılacak. Her iki model de hızlı şarj özelliğine sahip olacak.

Tüm elektirkli Smartlar standart 4.6 kW dahili şarj cihazıyla birlikte geliyor. Boş bir pili wallbox şarj istasyonunda 3.5 saatten daha kısa sürede veya duvar prizi ile altı saatin altında yüzde 80’e kadar şarj etmek mümkün. Öte yandan, araçlar sadece 40 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj edilebilmesini sağlayan opsiyonel bir hızlı şarj fonksiyonuna da sahip.

Brabus’un standart ‘Dış Stil Paketi’ ile özelleştirilen dış mekanda, kontrast Pasifik Mavi renkli eklerle birlikte derin siyah ön spoyler ve yan etekler, EQ ForTwo Coupe’de tavana monte spoyler, EQ ForTwo Cabrio’da ise siyah yumuşak tavan ve EQ / Nightsky logoları dikkat çekiyor. Pasifik Mavi rengin yan ayna kapaklarında devam ettiği EQ ForTwo Coupe ve Cabrio’nun siyah 16 inçlik alaşım jantları da Brabus imzasını taşıyor.

İç mekanda, üç kapılı elektrikli versiyonlar iki tonlu bir görünüme sahip, daha fazla Pasifik Mavi aksan, Brabus spor pedalları, kapı eşikleri, ‘Smart EQ ForTwo’ vites topuzu ve özel tasarımlı el freni kolu bu özelleştirmelerden sadece birkaçı… Standart özellikler arasında Konfor Paketi, Saklama Alanı Paketi ve daha birçok özellik yer alıyor.

Yeni Smart EQ ForFour Nightsky Edition’da ise markanın ForFour CrossTown modelinde kullandığı parçaların paylaşıldığı görülüyor. Ön spoyler ve yan eteklerde Pasifik Mavi ekler ayrıca arka alt koruma muhafazası da standart olarak geliyor. EQ ForFour Nightsky’ın kabin tasarımı üç kapılıdan farklı değil.